Vhodný pro těžké práce

Postavit si domek svépomoci je dnes velice módní, jelikož je to zároveň i levnější. Stavební firmy dnes chtějí po svých zákaznících velké peníze, jinak nehnout ani prstem. A ne každý si tak může dovolit zaměstnat profesionály. Naštěstí menší domky nejsou tak složité, jak by se možná mohlo zdát. Pokud nejste úplný laik, případně máte kamarádi, kteří se stavěním obdobných staveb mají zkušenosti, klidně se do toho pusťte. Předtím si ale uvědomte, že se bude jednat o dlouhou cestu, která zase tak levná nebude. Krom stavebního materiálu budete možná potřebovat i pomoc jeřábu, jehož pronájem sice nebývá drahý, ale zadarmo to také není.
přesun kontejnerů

Slevy

Samozřejmě, že při stavbě jednopatrové vilky asi jeřáb nebudete potřebovat příliš často, ale určitě se bude občas hodit. Hlavně pro přemisťování těžkých břemen se jedná o neocenitelného pomocníka, který vám dokáže vytrhnout trn z paty. Musíte se ale připravit na to, že i jeřáb menších rozměrů dokáže váš pozemek pěkně zorat, stejně jako jiná standardní technika, která se používá na stavbách. Tento stroj ale můžete využít i po tom, co dokončíte práce na samotném domě, třeba k budování vlastního bazénu. Bazén svépomoci je, stejně jako vilka postavená vlastníma rukama, daleko levnější.
loď na náklaďáku

Jeřábník

Pochopitelně, že si kvůli několika dnům nemusíte jeřáb kupovat. Dnes existuje celá řada firem, která je pronajímá. Určitě ve svém regionu naleznete alespoň jednu. Součástí pronájmu je samozřejmě i zkušený jeřábník, který se bude řídit vašimi instrukcemi. Pokud sám umíte tento stroj ovládat, nejspíše máte smůlu, jelikož většina půjčoven nenechá své zákazníky, aby s jeřábem pracovali sami. To vám však nemusí vadit, jelikož se můžete soustředit na jiné věci a nechat jeřábníka, aby dělal práci, kterou jste mu zadali. Většinou se jedná o profesionála, který má dostatečné množství zkušeností, ale kdyby náhodou ne, nebojte se ho nechat vyměnit. Jde o vaše peníze i stavbu.