Pracovní potenciál – jakými vlastnostmi jej podpořit?

Velkou inspirací v tom, jak dosáhnout vyššího pracovního tempa či, chcete-li, většího pracovního potenciálu, bývají životopisy úspěšných podnikatelů a vizionářů. Jejich životopis si můžete přečíst na internetu, ti nadšenější si mohou zakoupit velmi obsažné knihy, a podívat se na několik základních znaků, které tyto lidi dost často spojují.
Co spoluvytváří osobnost, která má úspěšnou kariéru a velký potenciál?
podnikatel s kufříkem
–          má vize a netlachá
Co si pod tím představit? Úspěšné osobnosti spojuje tato charakteristika. Pokud se s nimi budete bavit, téměř vždy mluví o své práci a o svých vizích. Málokdy budou mluvit o banalitách nebo o osobních věcech. Intimní záležitosti bývají naprostým tabu. Také si s nimi nepopovídáte o rodinách, dětech apod. Tito lidé neumí vypnout a neustále něco plánují. Jejich vzácným znakem bývá to, že se nebaví o jiných lidech, pokud se opět nejedná o byznys či plány. To jednoduše znamená, že nešíří klepy, a už vůbec je neradi poslouchají. Jestliže si s nimi ale budete povídat o jejich oboru, není lepších společníků.  
–          nezná prokrastinaci
Jev, který často trápí velkou většinu z nás počínaje školáky a konče vrcholnými manažery, byznysmeni a podnikatelé zvučných jmen téměř vůbec neznají. Vzhledem k tomu, že jim hlavami neustále hýří nové myšlenky a plány, spíše řeší problém, jakým způsobem vypnout a odpočinout si. Ovšem někteří si ano toto nepřipouštějí, protože jejich budoucí plány jsou tím nejlepším odpočinkem. Už to, že se věnují práci neustále, předpovídá úspěch.
zápis do sešitu
–          proměnlivá kariéra
Fluktuace byl termín, který dříve neznačil nic dobrého. V dnešní době je tomu právě naopak. Úspěch na poli byznysu dost často znamená, že budujete jeden projekt za druhým. Později už se dotyčné plány řídí dále s pomocí dalších lidí, a kdyby jeden nevyšel, jsou neustále k dispozici další. Významní a úspěšní podnikatelé se nebojí zasahovat i do odvětví, o kterých zpočátku nic zásadního nevědí, ale už mají prostředky k tomu, aby mu věnovali odborníky.