Dejte svým snům zelenou

Jo, jo, milý člověče. Komu by se nechtělo pracovat ve svém a na svém. Určitě nějaké nápady máte a navíc byste věděl určitě lépe, jak podnikat se ziskem, než Váš nadřízený. V dosavadním zaměstnání se necítíte dobře, viďte? Mnohdy Vás zaráží, jak Váš zaměstnavatel přistupuje k obchodování, viďte?

bussines

Máte pocit, že byste to zvládl lépe?
Přemýšlíte o vlastním podnikání? Není nic snadnějšího, než se do podnikání pustit sám. Na vlastní pěst. Nebyl byste závislý, nemohl byste svádět vinu na druhé, protože byste byl Vy tím, který to všechno vede a řídí. Líbilo by se Vám to?

Co Vám tedy brání v rozletu?

  • Odrazuje Vás papírování se založením firmy?
  • Necítíte se na razantní změnu ve svém věku?
  • Máte pochybnosti o tom, co bude dál, kdyby to nevyšlo?
  • Nevěříte si?

Víte, když máte takové obavy, je to v pořádku. Být si naprosto jistý tím, že všechno hravě zvládnete, není příliš dobré. Ale zdravé sebevědomí by Vám chybět nemělo! To teda ne.
Vezmeme to postupně.

  1. S papírováním ohledně zakládání firmy si starost nedělejte vůbec. Dnes už to není takový obrovský problém, se kterým byste se musel potýkat! Možná ani netušíte, že si firmu můžete založit pěkně online. Jeden týden a máte bezstarostně zapsanou firmu v obchodním rejstříku. Vážně! Nedivte se!
  2. Jestliže přemýšlíte, který věk je nejvhodnější pro založení firmy, potom věřte, že na to nikdy nepřijdete. Taková hranice prostě neexistuje! Cítíte se na to, abyste dokázal do praxe uvést svůj podnikatelský záměr? Pak do toho jděte. A na věk nehleďte!
  3. Bojíte se krachu? To je v pořádku. Vaše obava Vás donutí prověřit si trh a Vaše potenciální postavení ve světě obchodu.
  4. Pokud si ovšem nevěříte, že zvládnete svou firmu dostat do popředí zájmu, potom zvolněte v zakládání firmy a najděte v sobě dostatečnou jistotu v sebe sama. Jinak se do podnikání snad ani nepouštějte. Věřit si musíte!

analýza
Rozhodně ale nemějte obavy z nějakého velikého papírování ještě předtím, než vůbec začnete podnikat. Založit firmu? To je to nejmenší!